چگونه باید لوازم مشکی خانه را تمیز و براق کنیم ؟

لوازم مشکی منزل ، دارای ظاهر بسیار شیک و براقی هستند ، اما دوام این ظاهر براق وشیک خیلی زیاد نیست . چرا که چنین وسایلی خیلی زود لک می گیرند و جای انگشت روی آنها باقی می ماند . حتی پس از پاک کردن این سطوح ، هنوز هم آثار لک و اثر انگشت باقی مانده و روی ظاهر آنها تاثیر می گذارد .اگر می خواهید نحوه ی پاک کردن سطوح و براق کردن آنها را بدانید تا پایان این مقاله همراه ما باشید .

ابتدا سطح مشکی وسیله را پاک کنید
۱ . یک پارچه حوله ای نرم را خیس کنید .
پارچه حوله ای ، برای کشیدن روی سطوح مشکی مانند یخچال ، نرم هستند و آسیبی به سطوح آن نمی زند . پس از خیس کردن دستمال حوله ای ، آن را فشار دهید تا آب اضافی گرفته شود .
* پارچه حوله ای ، پارچه ای است که برای تولید حوله دستی ، حمام ، دمپایی حمام و روبدوشامبر استفاده می شود . اما به دلیل نرمی و قدرت جذب بالا ، برای پاک کردن سطوح مناسب هستند .

۲ . از یک پاک کننده با پایه آمونیاک یا محلول سرکه استفاده کنید .
دستمال حوله ای را به یکی از این محلول ها آغشته کنید .
* پاک کننده های پایه آمونیاک شامل شیشه پاک کن ها ، تمیز کننده های پنجره ، پاک کننده های چند منظوره و پاک کننده های اجاق گاز می باشند .

* برای درست کردن محلول سرکه نیز می توانید یک پیمانه سرکه را باا یک پیمانه سرکه را با یک پیمانه آب ، ترکیب کنید .

۳ . دستمال آغشته به پاک کننده یا محلول سرکه را روی وسیله مشکی مورد نظر بکشید .

این کار ، سبب پاک شدن تمام آلودگی ها و کثیفی ها از روی سطوح می شود اما ممکن است لکه هایی روی سطح مشکی باقی بگذارد و احتمالا نیاز باشد سطح مشکی را با دستمال پاک کنید .

۴ . برای پاک کردن لکه های سرسخت ، از دستمال جادویی و به ویژه اسفنج جادویی استفاده کنید .

برای از بین بردن لکه های موجود روی سطح لوازم خانگی و آشپزخانه از سیم ظرفشویی ، برس ، فرچه با اسکاچ های زیر استفاده نکنید .

زیرا سبب ایجاد خراش و خط افتادگی روی سطح لوازم برقی و خانگی می شود . اسفنج جادویی برای پاک کردن لکه های سرسخت سطوح ، بهترین گزینه است و هیچ آسیبی به لوازم خانه وارد نمی کند .

*اگر دستمال یا اسفنج ، دستمال حوله ای را به کمی جوش شیرین و چند قطره مایع ظرفشویی آغشته کنید و روی لکه های سرسخت بکشید .

سطوح مشکی را براق کنید .
۱ . برای براق کردن سطح مشکی مورد نظر ، از یک دستمال پارچه ای استفاده کنید .

در حالت ایده آل ، بهتر است چند دستمال پارچه ای که آنها را تنها برای براق کردن سطوح به کار می برید ، داشته باشید . با این کار ، از آغشته شدن دستمال به محصولات شوینده و تمیز کننده ها جلوگیری شده و ناثیر گذاری آنها بیشتر خواهد شد . همچنین ، بهتر است آنها را به صورت جداگانه بشویید .

۲ . حتما پیش از براق کردن سطح مشکی ، آن رابا محلول سرکه یا تمیز کننده با پایه آمونیاک تمیز کنید .

در غیر اینصورت ، دستمال براق کننده جرم ها و آلودگی سطح را به خود جذب کردهه و کثیف می شود و نمی تواند سطح مورد نظر را براق نماید .
۳ . برای براق کردن سطح مشکی مورد نظر ، باید دستمال پارچه ای کاملا تمیز و خشک باشد .

دستمال پارچه ای را مرطوب نکنید یا روی آن ، مواد تمیز کننده به کار نبرید .

*برای براق کردن سطح مشکی ، بهتر است پیش از خشک کردن محلول سرکه یا محلول تمیز کننده روی سطح ، دستمال پارچه ای روی آن بکشید.

* اگر اجازه دهید محلول تمیز کننده خشک شود و بعد دستمال براق کننده را روی آن بکشید ، پاک کردن لکه های باقیمانده ، سخت تر خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *